
Piercing Guns | Why not?
Profesionalių auskarų vėrėjų asociacija laikosi pozicijos, kad auskarų vėrimui tinka TIK sterili vienkartinė įranga, o į naują ar nesugijusią auskaro vietą turi būti dedamos tik medžiagos, kurios yra sertifikuotos kaip saugios vidiniam implantui.
Dažnas galvoja, jog šautuvu verti auskarai skauda mažiau, tačiau nežino, jog po savaitės gali tekti labai pasigailėti, tad šis straipsnis jums!
Profesionalių auskarų vėrėjų asociacija laikosi pozicijos, kad auskarų vėrimui tinka TIK sterili vienkartinė įranga, o į naują ar nesugijusią auskaro vietą turi būti dedamos tik medžiagos, kurios yra sertifikuotos kaip saugios vidiniam implantui.
Nesaugia laikome bet kokią procedūrą, kurios metu pažeidžiami audiniai liečiasi su nesterilia įranga arba papuošalais, kurie nėra laikomi mediciniškai saugiais ilgalaikiam nešiojimui viduje. Tokios procedūros kelia nepriimtiną pavojų klientų sveikatai. Dėl šios priežasties APP (Association of Professional Piercers) nariai negali naudoti daugkartinio naudojimo ausų vėrimo pistoletų bet kokio tipo auskarų vėrimo procedūroms.
Nors auskarų vėrimo pistoletai gali atrodyti kaip greitas, lengvas ir patogus būdas very skyles, jie turi didelių trūkumų, susijusių su sterilumu, audinių pažeidimu ir netinkamu papuošalų dizainu. Būtent apie tai ir pakalbėsime šiame straipsnyje.
Auskarų šautuvuose naudojamų auskarų ilgis ir dizainas netinkami sugydyti naujiems auskarams.
Auskarų šautuvuose naudojamų auskarų koteliai yra vieno ilgio ir yra per trumpi kai kuriems ausų speneliams ir daugumai kremzlų. Būdamas per trumpas, auskaras spaudžia ausį arba pradeda ją spausti ausiai pradėjus tinti. Spaudimas dirgina, sumažėjusi oro ir kraujo apytaka suspaustame audinyje apsunkina gijimą ir sukelia jo komplikacijas. Dar labiau nerimą kelia tai, kad tokių “aptemptų” papuošalų spaudimas gali sukelti dar didesnį tinimą, jie tampa dar jautresni sutrenkimams ir užkabinimams – papildomai dirginami audiniai. Neretu atveju ausis ištinsta tiek, kad auskarai pasislepia po audiniais ir vienintelis būdas juos pašalinti – chirurginiu būdu.
Per glaudžiai prigludę papuošalai taip pat didina infekcijos riziką, nes yra sunku kruopščiai išvalyti. Normalu, kad gijimo procese iš auskaro vietos gali bėgti kraujas, limfa, kartu su negyvomis audinių ląstelėmis, visa tai kaupiasi aplinkui, įstringa tarp kūno ir auskaro, o prie saves traukia bakterijas ir įvairius nešvarumus.
“Drugelio” formos auskaro užsegimai yra puikūs nešvarumų kaupėjai. Nešvarumus ir išskyras galima dažnai valyti, tačiau per dažnas valymas taip pat dirgina ir gali būti kita infekcijos priežastimi.
Tinkami saugiam vėrimui auskarai yra skirtingo ilgio, nugarinėje pusėje yra plokštelė, o ne užsegimas. Pirmąjį auskarą, žinantis profesionalas, visada įvers ilgesnį, kad ausis turėtų vietos tinimui. Tinimui atslūgus auskarus kremzlėse būtina patrumpinti (įdėti trumpesnius), kitaip jie pradeda migruoti, kliūti už plaukų ir drabužių taip sukeldami gijimo komplikacijas.
Ar tavo auskarai pagaminti iš tinkamos medžiagos?
Dauguma auskarų vėrimo smeigtukų nėra pagaminti iš medžiagų, kurias FDA (JAV maisto ir vaistų administracija) arba ASTM (Amerikos bandymų ir medžiagų draugija) patvirtino kaip saugias ilgalaikiam implantavimui žmogaus kūne. Net ir padengtos netoksiška aukso danga, medžiagos ir lydinių gali prasiskverbti į žmogaus audinius dėl korozijos, įbrėžimų ir paviršiaus defektų, sukeldamos citotoksiškumą ir alergines reakcijas.
Kadangi pagaminti patvarią korozijos ir defektų neturinčią dangą tokioms smeigėms yra labai sunku, medicininėje literatūroje smeigių sudėčiai tinka tik implanto klasės (ASTM F138) plienas ir titanas (ASTM F67 ir F136). Smeigės, pagamintos iš bet kokių kitų medžiagų, įskaitant ir neimplantuotą plieną (plienas nesertifikuotas kaip ASTM F138), neturėtų būti naudojami, neatsižvelgiant į tai, ar paviršius yra padengtas.
Daugkartiniai ausų vėrimo ginklai gali pernešti ankstesnių klientų kraują ir kūno skysčius.
Ausų vėrimo šautuvai per vieną dieną gali būti užkrėsti krauju plintančiais patogenais dešimtis kartu, tačiau dažnai nėra dezinfekuojami mediciniškai pripažintu būdu. Plastikiniai ausų pradūrimo pistoletai negali būti sterilizuojami autoclave. Galima nuvalyti auskaro paviršių antiseptiku, tačiau patogenai esantys darbinėse šautuvo dalyse lieka. Taigi, kaip teigiama daugelyje medicininių tyrimų, per tokį ausų pradūrimą yra galimybė perduoti krauju plintančias ligas sukeliančius mikroorganizmus.
Pavyzdžiui hepatito virusas gali ilgą laiką gyventi ant negyvų paviršių ir išlikti auskarų pistolete kelias savaites ar ilgiau. Hepatitas ir paprastosios stafilokokinės infekcijos, kurios gali būti aptiktos ant tokių paviršių, kelia rimtą grėsmę visuomenes sveikatai, jei jos patenka į daugkartinį auskarų pistoletą.
Kūdikiams, mažiems vaikams ir kitiems, kurių imuninė sistema nesubrendusi arba susilpnėjusi, gali būti didesnė rizika užsikrėsti tokia infekcija.
Auskarų vėrimo ginklai gali stipriai pažeisti audinius.
Nors atrodo šiek tiek smailios išvaizdos, ausų vėrimo smeigtukai yra buki. Norint praverti audinius buku įrankiu, turi būti naudojama didelė jėga. Tokiu atveju audinys yra traiškomas. Medicinoje tai vadinama bukos jėgos trauma. Tai gali sukelti didelį skausmą ir tinimą, sunkius audinių pakitimus, potencialiai padidėja ausies chondrito (uždegimo) tikimybė. Dažniausiai lieka randai.
Naudojant struktūriniuose audiniuose, tokiuose kaip kremzlės, dažnos rimtesnės komplikacijos, tokios kaip ausies chondritas, kremzlės skilimas ir dideli randai. Poodinė fascija gali atsiskirti nuo kremzlės audinio, tada susidaro erdvės, kuriose kaupiasi skysčiai. Šiuo atveju aysis taip pat stipriai tinsta. Sutraiškytas audinys gali būti išstumas, o ausį gali reikėti tvarkyti chirurgiškai.
Vėrimą atliekant aštria chirurgine adata išvengiame visų aukščiau išvardintų problem. Aštri adata sklandžiai slysta per audinį ir sumažina audinių atsiskyrimą.
Kremzlė turi mažiau kraujo nei spenelio audinys todėl ir gijimo laikas kremzlėje yra ilgesnis. Infekcijos šioje srityje yra daug dažnesnės ir gali būti daug žalingesnės. Nesterilio auskarų verimo įrangos naudojimas ir nepakankama auskaro priežiūra vėliau gali būti susiję su ausies chondritu – sunkios ir deformuojančios kremzlės audinio infekcijos – dažniu. Tai gali sukelti negrįžtamą struktūrinio audies audinio deformaciją, gali prireikti gydymo antibiotikais arba rekonstrukcinės operacijos.
Nors daugelio gamintojų nurodymai ir vietiniai reglamentai tai draudžia, nemažai salonų vis dar naudoja auskarų šautuvus ir jais veria ne tik ausis, bet ir nosį, lūpas, antakius, bambas ir kitas kūno vietas. Tai visiškai netinkama ir labai pavojinga.
Neretai įstaigos neinformuoja savo darbuotojų apie rimtą pavojų, susijusį su auskarų vėrimu ir gavimu, nenurodo darbuotojui, kaip elgtis tokiomis situacijomis, kaip klientų medicininės komplikacijos ar ginklo gedimas.
Anglijoje ir JAV atliktos apklausos atskleidė, kad daugelis darbuotojų mažai žinojo apie su jų procedūra susijusią riziką ar rizikos valdymą.
Neretai į auskarų vėrimą ir patys klientai žiūri aplaidžiai ir neatsakingai. Didelę įtaką auskarų gijimui turi ir jūsų pačių higiena, suvokimas ir atsakomybė. Mūsų pareiga yra informuoti ir padėti jums išvengti klaidų, kurios daromos dėl informacijos ir suvokimo trūkumo.
Linkime puošti savo kūna auskarais tik saugiai ir kokybiškai!